Okolica

 OKOLICA – BRENNA i DOLINA HOŁCYNY

Brenna to cudowne i spokojne miejsca zarówno na spokojny jak i na aktywny wypoczynek. Atrakcje jakie znajdziesz w naszej okolicy to przede wszystkim: szlaki piesze i rowerowe.

Znajdzie też tutaj coś dla siebie amator Jazdy konnej. Dzieci będą zachwycone opowieściami o górskim Skrzacie i Utopcu, ale to w przerwie między atrakcjami takimi jak plac zabaw i inne. Noclegi w Brennej (oferta Meteor) to dobry pomysł na rodzinny wypoczynek, na gości czekają ciekawe atrakcje oraz różne możliwości aktywnego spędzania czasu.

Więcej informacji znajdziesz poniżej a szczegółowych informacji dowiesz się na stronach do których odsyłamy poniżej.

DOLINA HOŁCYNY – nazwa pochodzi od potoku Hołcyna, to lewobrzeżny, drugi co do długości dopływ Brennicy o długości 6,02 km. Źródła potoku znajdują się na zachodnich stokach Grabowej, na wysokości ok. 800 m n.p.m. Spływa w kierunku północnym głęboką doliną, wciętą między grzbiet Starego Gronia (na zachodzie) a Kotarza (na wschodzie) i wpada do Brennicy koło kościoła w centrum Brennej. W dolnym biegu potoku niewielka zapora wodna, tworząca zalew, wykorzystywany w sezonie letnim w celach rekreacyjnych (kajakirowery wodne).

UTOPIEC-  Gazda Brennicy – maskotka która towarzyszy podczas każdej imprezy dziecięcej i nie tylko. Wiąże się z nią wiele ciekawych legend i opowiadań. Proponujemy o zapoznanie się z niektórymi:

http://www.turysta.brenna.org.pl/pl/utopiec-gazda-brennicy

CHLEBOWA CHATA – na granicy dwóch miejscowości Brenna/Górki Małe  mieści się przyjazny skansen. Podczas prezentacji można dowiedzieć się o pozyskiwaniu miodu, procesie powstawania masła, zastosowaniu różnych zbóż. Dodatkowo atrakcja dla wielu może być pieczenie podpłomyków i późniejsza ich degustacja.

http://www.turysta.brenna.org.pl/pl/chlebowa-chata

PARK TURYSTYKI BRENNA

Dla małego i dużego turysty Park w Brennej oferuje wiele atrakcji:

– plac zabaw o różnym przedziale wiekowym,

– sprzęt do ćwiczeń na świeżym powietrzu,

– boiska do różnych gier,

– mini golf,

– stragany które zaspokoją pragnienie i głód,

http://www.turysta.brenna.org.pl/pl/place-zabaw

AMFITEATR

To miejsce spotkań mieszkańców Brennej i nie tylko,

to miejsce zabawy, radości , świętowania

to chwile których się nie zapomina.

DOLINA BRENNICY

Nad samą wodą, wzdłuż miejscowości ciągną się urocze deptaki. Szum górskiej strugi, świeże powietrze oraz otaczające piękno Beskidu Śląskiego sprawiaj, iż każdy zakochuje się w urokach tej dolinki. Letnią porą niewielkie lecz liczne kaskady utworzone na rzece sprzyjają kąpielą wodnym, słonecznym oraz grillom.

PARK LINOWY – ORLA PERĆ

to konstrukcja na palach, położona w samym sercu Brennej W POBLIŻU PARKU TURYSTYKI.

Park oferuje świetną zabawę na  4  trasach o różnym stopniu trudności.