Okolica

DOLINA HOŁCYNY

Nazwa pochodzi od potoku Hołcyna, to lewobrzeżny, drugi co do długości dopływ Brennicy o długości 6,02 km. Źródła potoku znajdują się na zachodnich stokach Grabowej, na wysokości ok. 800 m n.p.m. Spływa w kierunku północnym głęboką doliną, wciętą między grzbiet Starego Gronia (na zachodzie) a Kotarza (na wschodzie) i wpada do Brennicy koło kościoła w centrum Brennej. W dolnym biegu potoku niewielka zapora wodna, tworząca zalew, wykorzystywany w sezonie letnim w celach rekreacyjnych (kajakirowery wodne).

 

UTOPIEC

UTOPIEC-  Gazda Brennicy – maskotka która towarzyszy podczas każdej imprezy dziecięcej i nie tylko. Wiąże się z nią wiele ciekawych legend i opowiadań. Proponujemy o zapoznanie się z niektórymi:

http://www.turysta.brenna.org.pl/pl/utopiec-gazda-brennicy

 

CHLEBOWA CHATA

Na granicy dwóch miejscowości Brenna/Górki Małe  mieści się przyjazny skansen. Podczas prezentacji można dowiedzieć się o pozyskiwaniu miodu, procesie powstawania masła, zastosowaniu różnych zbóż. Dodatkowo atrakcja dla wielu może być pieczenie podpłomyków i późniejsza ich degustacja.

http://www.turysta.brenna.org.pl/pl/chlebowa-chata

DOLINA BRENNICY 

Nad samą wodą, wzdłuż miejscowości ciągną się urocze deptaki. Szum górskiej strugi, świeże powietrze oraz otaczające piękno Beskidu Śląskiego sprawiaj, iż każdy zakochuje się w urokach tej dolinki. Letnią porą niewielkie lecz liczne kaskady utworzone na rzece sprzyjają kąpielą wodnym, słonecznym oraz grillom.

 

AMFITEATR 

Centralne miejsce Brennej. To tu odbywają się koncerty, letnie teatrzyki dla dzieci i inne wydarzenia kulturalne. 

 

 

HOłcyna 21

Hołcyna 21
43-438 Brenna

KONTAKT

+48 603 854 023
biuro@holcyna21.pl

Juz teraz zarezerwuj pokój