Dla wędrowców

DOLINA HOŁCYNY

Mało wymagająca trasa, przeznaczona głównie dla rodzin z dziećmi. Można ją również potraktować jako rozgrzewkę przed kolejnymi wyprawami.

Spacer zaczynami już przy obiekcie Hołcyna21 i podążamy ulicą Hołcyna wzdłóż potoku. Na trasie mijamy zaporę wodną a po ok 1,2 km wchodzimy na asfaltową drogę leśną (za szlabanem). Od tego miejsca roskoszujemy się ciszą, szumem potoku i leśną wycieczką. Do końca asfaltu jest jeszcze ok 3 km. 

Z tej trasy możemy również rozpocząć wycieczkę bajkowym szlakiem Utopca na Grabową lub niebieskim szlakiem turystycznym na Kotarz.

STARY GRON

Gdy dotarliśmy już na Grabową bajkowym szlakiem Utopca warto pójść za ciosem i do centrum Brennej wrócić czarnym a następnie zielonym szlakiem turystycznym. Maszerując granią będziemy mieli możliwość podziwiania panoramy Beskidów: po prawej Kotarz i Hala Jaworowa, po lewej Równica Orłowa i Trzy Kopce Wiślańskie a przed nami Błatnia. Spacer do centrum zajmie nam ok 1,5 godziny.

Błatnia

Wycieczka na Błatnią to jedna z najbardzej ulubionych tras wśród rodowitych mieszkańców Brennej. Czarny szlak turystyczny zaczyna się przy Urzędzie Gminy w centrum i przechodzi w zielony. Na polanie Szarówka mijamy zabytkowe kapliczki i po przejściu ok 5 km meldujemy się na szczycie. Po drodze możemy odpocząć, pożywić się i napoić w Ranczo Błatnia oraz schronisku PTTK.

Stąd już tylko rzut beretem na Klimczok a następnie Szyndzielnia i Dolina Wapienicy w Bielsku-Białej, ale to już dla wprawionych wędrowców.

Szlak Myśliwski 

A może odrobinę historii w przepięknym otoczeniu natury? Jeśli tak, to Dworek Myśliwski „Konczakówka” jest miejscem dla Was. Wycieczka zaczyna się przy przystanku Brenna Spalona. Stąd czerwonym szlakiem myśliwskim w ciągu ok 1 godziny dojdziemy do wspaniale zachowanego dworku myśliskiego. A dalej na Czupel (746 m. n.p.m.) i może znowu Błatnia?

 

Trzy Kopce Wiślańskie

Ciekawe miejce, bo właśnie tu spotykają się granice miejscowości Brennej Wisły i Ustronia. A poza tym, a może przede wszystkim wspaniałe widoki. Wycieczkę można zakończyć w „Telesforówce”, ale my zachęcamy do spaceru na Orłową i Równicę albo do Wisły a może powrót przez Grabową do obiektu Hołcyna21? Tyle możliwości, a urlop taki krótki …

HOłcyna 21

Hołcyna 21
43-438 Brenna

KONTAKT

+48 603 854 023
biuro@holcyna21.pl

Juz teraz zarezerwuj pokój